Diskusija „Krimas precedents un tā ietekme uz situāciju Latvijā”

10. aprīlī plkst. 17.00 Latvijas studentu korporāciju Prezidiju konvents, kurā prezidē korporācija Latvia, un studentu korporācija Fraternitas Arctica sadarbībā ar Latvijas Universitāti aicina uz diskusiju „Krimas precedents un tā ietekme uz situāciju Latvijā”. Diskusija norisināsies LU Juridiskās fakultātes konferenču zālē, Raiņa bulv. 19.

Diskusiju vadīs Otto Ozols un tajā piedalīsies dažādu jomu eksperti - Kārlis Krēsliņš, Viktors Makarovs, Miroslavs Mitrofanovs un Andris Sprūds.

Diskusija „Krimas precedents un tā ietekme uz situāciju Latvijā” tiek rīkota diskusiju cikla „Akadēmiskās diskusijas” ietvaros ar mērķi aicināt akadēmisko jaunatni, un ne tikai, diskutēt par aktuāliem notikumiem Latvijā.

Līdz ar 16. martā Krimā notikušā starptautiski neatzītā referenduma par pievienošanos Krievijai un Krievijas prezidenta Vladimira putina parakstītā līguma par pussalas uzņemšanu Krievijas federācijas sastāvā pasaulē valda bažas par Krievijas agresiju un iespējamo rīcību arī citās bijušajās PSRS valstīs, tajā skaitā Latvijā. Diskusiju “ Krimas precedents un tā ietekme uz situāciju Latvijā” mērķis ir analizēt, informēt un izzināt sabiedrības viedokli par notikumiem Krievijas un Ukrainas politiskajā telpā, kā arī Vladimira Putina motīvus un plānus attiecībā uz citām bijušajām PSRS valstīm.